Коли Кобзареве слово звучить з уст наших талановитих земляків, воно здатне не просто зворушити, а й привести до високих нагород. Наприкінці травня відбувся фінальний тур XXXII Всеукраїнського відкритого конкурсу читців імені Тараса Шевченка. І Кагарлицька громада має всі підстави для гордості - наші артисти, які представляли Кагарлицьку школу мистецтв, привезли із столиці великий набір нагород.

Масштаб цьогорічного конкурсу, організованого Національною академією керівних кадрів культури і мистецтв за сприяння Мінкульту, просто вражає. Лише уявіть: на перший тур (який проходив онлайн) надіслали 1600 відеоробіт 591 учасників із 10 країн світу. Учасники із України представляли понад 50 великих і маленьких міст, селищ і сіл з 22 областей. Фінал конкурсу тривав два дні (29 та 30 травня), адже таланти з'їхалися неймовірні.

«На очний тур не всі можуть приїхати, тому що через постійні обстріли не всі наважуються, — ділиться враженями керівниця театрального відділу Кагарлицької школи мистецтв Лейла Джабієва. — Але ми завжди готуємося до очного туру, бо для нас, театралів, це велика честь представляти свою громаду на всеукраїнському рівні і великий досвід для дітей».

Кагарличани поїхали 30 травня на завершальний день конкурсу та вибороли призові місця у всіх номінаціях.

Тріумф театрального відділення Кагарлицької школи мистецтв
Вихованці театрального відділення Кагарлицької школи мистецтв влаштували справжній тріумф у номінації «Художнє читання». Усі чотири наші учасниці у своїх вікових категоріях стали лауреатками 1 ступеня!

- Мілана Петрушевська та Софія Яцевська (категорія 8–10 років) читали по два вірші. Дівчатка настільки артистично поєднали класику Шевченка з гумором (Мілана читала «Думку» Тараса Шевченка та «Гарячу філософію» Павла Глазового, а Софія — «У перетику ходила...» Кобзаря та байку Леоніда Глібова «Півник і Перлинка»), що отримали особисте запрошення на конкурс імені Павла Глазового! Окремий бонус: Мілана виборола ще й спеціальну відзнаку журі — диплом «Мистецька надія».
- Ілона Балацька (категорія 11–13 років) вразила глибоким прочитанням шевченківського «Нудно мені, тяжко...» та поезії Ліни Костенко «Старої казки пісня лебедина...».
- Марія Пономаренко (категорія 14–17 років) — випускниця театрального відділення та учениця відділу сольного співу, яка додатково займається художнім читанням, неймовірно чуттєво виконала знамениту «Тополю» Тараса Шевченка.

Голова журі, заслужена артистка України Ольга Шлемко, після детального аналізу виступів не стримала емоцій і резюмувала коротко й чітко: «Кагарлик, у вас все в порядку!». А наостанок ще й провела для наших дівчат мегакорисний майстер-клас зі сценічної мови.
«Співана поезія» та дорослі аматори: «золото» і «срібло» в кагарличан тріумф
Не менш яскраво звучать голоси наших вокалістів та аматорів. У номінації «Співана поезія» ми маємо такі круті результати:
- Людмила Кравченко у віковій категорії 8–10 років стала лауреаткою 2 ступеня. Особливо зворушливо те, що акомпанувала Люді на бандурі її мама — викладачка школи мистецтв Наталія Кравченко.
- Ірина Рибак, цьогорічна випускниця школи мистецтв по класу академічного співу , вихованка Яни Гребеневич, здобула 1 місце! Її виступ настільки припав до душі столичним фахівцям, що одна з викладачок Академії після конкурсу навіть запросила Іру з викладачкою до кабінету, аби провести персональний майстер-клас. Концертмейстром Ірини була Тетяна Кононенко, викладачка Кагарлицької школи мистецтв.

Маємо перемогу й у категорії «Дорослі аматори». Мама нашої юної зірочки Мілани — Ольга Петрушевська — також здобула 1 місце.

Всі переможці отримали не лише дипломи, а й особливі подарунки — книги від співорганізатора проєкту ГО «Спілка жінок міста Києва» з рук голови Спілки Лідії Москаленко.
Вітаємо наших талановитих земляків, їхніх батьків та викладачів! Ви — гордість громади!


